Главная > Всі новини > Активісти району > У Німеччині за два тижні припинять пільговий обмін гривні на євро

У Німеччині за два тижні припинять пільговий обмін гривні на євро

Обмін гривні на євро

Німеччина з 30 жовтня згортає програму обміну української гривні на євро за пільговим курсом. Про це повідомляє Федеральне міністерство фінансів.

Там розповіли, що вони домовились про поетапне згортання програми з Нацбанком України та німецьким Бундесбанком. Метою цієї програми була підтримка українських біженців, які знайшли притулок у Німеччині. Вони могли обміняти свої гривневі банкноти на євро за курсом Бундесбанку у банках-учасниках програми. Загалом кожен український біженець міг обміняти до 10 тисяч гривень.

Як кажуть у німецькому Мінфіні, спочатку попит на такий обмін був дуже високим, але з часом він значно знизився. Останнім часом проводилося дуже мало транзакцій, тому програму вирішили згорнути.

“Банківська галузь Німеччини прийматиме та обмінюватиме гривні лише у своїх банках та ощадних банках, які беруть участь у програмі, залежно від часу роботи відповідних кас, щонайпізніше до 30 жовтня 2022 року”, — йдеться на сайті німецького Мінфіну.

Оскільки 30 жовтня припадає на неділю, то останнім днем, коли українці фактично зможуть обміняти гривні на євро за цією програмою, буде 28 жовтня.

Раніше ми розповідали про те, як країнці, які виїхали до Німеччини, можуть отримати там медичну допомогу. Громадянам України у Німеччині надається доступ до повного спектра пільг і послуг, які пропонує загальнообов’язкове медичне страхування.