Главная > Всі новини > Анонси > У наступному році почнуть будувати парк «Почайна» за 20 мільйонів гривень

У наступному році почнуть будувати парк «Почайна» за 20 мільйонів гривень

На жаль, у цьому році не вдалося завершити розробку проєкту ревіталізації та створення парку на літописній річці Почайна.

У бюджеті столиці на 2020 рік закладено 20 мільйонів гривень на роботи з будівництва першої черги парку. Ріка Почайна, насправді, дуже складний об’єкт. Тут унікальна екологічна й орнітологічна ситуація, дикі зарослі й болотяні береги, вона залишається оазою, хоча затиснута між залізничною гілкою та гігантським бетонним монстром торговельного центру.

Чому, попри плани і заяви, не склалося з завершенням проєктування парку в нинішньому році пояснив депутат Київради Костянтин Богатов.

– Нині триває активна фаза проєктування. Так, навесні були сподівання, що проєкт завершать до осені. Але через плутанину в юридичних процедурах договір довелося переукладати, пояснює Костянтин Богатов. – Якщо готовий проєкт вчасно пройде державну експертизу, то з настанням теплої пори року будівництво першої черги парку на літописній річці може розпочатися. Крім двох головних проєктантів – переможців конкурсу на кращу пропозицію з створення парку «Почайна», проєктування здійснюватиме колектив з 12 спеціалістів на базі компанії «Вишукане садівництво». Насправді, проєкт створення цього парку дуже складний: тут потрібно спроєктувати гідротехнічні споруди, запланувати роботи у руслі ріки, по берегах річки. Тим більше, що проєктування відбувається на території довжиною майже 3 кілометри. А потім вже створювати парк та прогулянкову зону. Тому роботи на Почайні проводитимуться не менше трьох років. Це насправді буде дуже великий парк. І черговість робіт встановлять архітектори і підрядники будівельних робіт.

Джерело