Главная > Всі новини > Активісти району > У МОЗ пояснили, чи треба готуватися до вакцинації

У МОЗ пояснили, чи треба готуватися до вакцинації

Спеціально готуватися до щеплення чи чекати оптимального часу для них не потрібно — пояснюють в МОЗ. 

Також перед щепленнями не треба здавати жодних аналізів (крові, сечі, імунограму), у тому числі ПЛР-тестів чи тестів на антитіла перед вакцинацією від COVID-19.

Аналіз крові чи сечі може виявити лише наявність запальних процесів в організмі, проте гострі захворювання не є протипоказанням до вакцинації.

Щодо людей з температурою понад 38,5 градусів, то їх не рекомендують щеплювати не через те, що вакцинація в такому стані небезпечна, а тому що, якщо ввести вакцину і температура підвищиться або не знижуватиметься, то важко буде зрозуміти, чи то реакція на щеплення, чи людині стає гірше. У таких випадках щеплення рекомендують відкласти до нормалізації температури.

У МОЗ зазначили, що захищають людину від COVID-19 не лише антитіла, а й клітинний імунітет, який неможливо визначити звичайним тестом на антитіла. Тому навіть тим, хто хворів на COVID-19, рекомендовано щепитися, але не раніше ніж через 28 днів після початку хвороби.

Крім того, немає сенсу робити ПЛР-тест, адже поки людина чекає тест, то може захворіти.

Перевірити, чи ви й ваші діти маєте усі необхідні рутинні щеплення можна за спеціальним календарем щеплень.

Коли треба робити бустерне щеплення

Українцям радять пригадати, коли було зроблене останнє щеплення від COVID-19. Якщо з того часу минуло понад п’ять місяців, варто зробити перший бустер. Другий бустер варто робити щонайменше через чотири місяці після першого.

Нагадаємо, Україна отримає 196 тисяч вакцин від кору, паротиту та краснухи.