Главная > Все новости > Активисты района > У Києві знесли найстаріший будинок на Жилянській: у КМДА назвали причину

У Києві знесли найстаріший будинок на Жилянській: у КМДА назвали причину

У Києві знесли найстаріший будинок-садибу 1860-х років на вулиці Жилянській, 47, щоб на його місці збудувати великий багатофункціональний бізнес-комплекс NUVO. У Департаменті культурної спадщини КМДА повідомили, що він належав до рядової забудови та не мав архітектурної цінності, пише Tvoemisto.

Активіст Дмитро Перов, під час робіт звернувся до Нацполіції за фактом незаконного демонтажу цінної історичної забудови, проте після приїзду правоохоронців роботи не зупинилися.

“За фактом незаконного демонтажу цінної історичної забудови — написали звернення в Національну поліцію України. Поліція поїхала — роботи відновились”, — йдеться у дописі Перова.

Активіст зазначив, що ця будівля входила до переліку цінної історичної забудови, але у КМДА наголосили, що садиба відсутня у переліку об’єктів історичної забудови. Крім того, адвокат фірми “Ковальська”, забудовника, що зніс найстарішу будівлю, підкреслив, що будівля не має цінности, “все це будівельне сміття”.

Проте раніше ми писали, що у 2021 році історичний будинок потрапив до так званого “Списку Кличка по культурній спадщині”. Потім, в протихід рішенню РНБОУ, мер сформував новий список зі ста історичних будинків, а Київрада наклала мораторій на їхній демонтаж або перебудову. Власникам будинків “рекомендували” утриматись від будівельних або підготовчих робіт. Обов’язковими до виконання ці рекомендації не були.

У найстарішій будівлі на вулиці Жилянській знаходилась адміністрація молокозаводу, а у ХІХ століття садиба належала до території пивзаводу Йосифа Бродського. Зокрема, тут проживали робітники. Наразі на місці пам’ятки будівельна компанія “Ковальська” планує спорудити багатофункціональний комплекс “NUVO”, проте дозволу в них немає.

Нагадаємо, що “Будинок з комахами” на Володимирській внесли до Держреєстру пам’яток.