Главная > Всі новини > Активісти району > У Києві заказник “Деснянські луки” опинився під загрозою руйнування

У Києві заказник “Деснянські луки” опинився під загрозою руйнування

Заказник “Деснянські луки” опинився під загрозою руйнування. “Київводоканал” незаконно проклав труби та вирив котлован на заповідних землях.

Представники Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) звернулися до прокуратури, щоб притягнути порушників до відповідальності. Ще у березні екологи помітили незаконну забудову та знищення частини природного шару заказника й кущів на площі близько 3 га. Такі дії призвели до знищення популяції червонокнижної рослини коручки болотної.

За фактом незаконного прокладання труб проти комунального підприємства порушено кримінальну справу.

“На даний час досудове розслідування триває, проводиться комплекс слідчих та процесуальних дій, спрямованих на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування й прийняття законного рішення у розумні строки та захисту інтересів держави”, — йдеться у відповіді прокуратури.

Нагадаємо, що ландшафтний заказник “Деснянські луки” створили в Деснянському районі столиці для охорони заплави річки Дніпро в липні 2020 року. Його площа складає 322 га, а на заповідних землях збереглися червонокнижні рослини та тварини.

Раніше ми писали, що між станціями метро “Осокорки” та “Позняки” на цьому тижні розпочинають будівництво першої черги парку “Срібний Кіл”.