Главная > Все новости > У Києві з’являться мистецькі об’єкти у доповненій реальності

У Києві з’являться мистецькі об’єкти у доповненій реальності

20 – 22 вересня у столиці триватиме фестиваль про мистецтво та нові технології FRONTIER, на якому за допомогою віртуальної та аугментованої реальності відвідувачі познайомляться з практиками сучасних художників, побачать артоб’єкти у цифровому середовищі у громадських просторах міста. 

Frontier задуманий як щорічна подія, що відбувається у різних містах країни та працює з важливою для українського суспільства темою у кількох секторах мистецтва та культури. Цьогорічна фокус-тема – Reforming space: New monuments – про місто та його взаємозв’язки з мистецтвом. Організатори проєкту вирішили дослідити у Харкові та Києві, як сучасне мистецтво інтегроване у громадські простори, та які меседжі воно привносить у щоденне життя українців. Вони зрозуміли, що є проблеми.

Головна ідея Frontier – пропонувати якісні зміни в культурі та суспільстві, створювати, будувати, досліджувати, поєднуючи новітні технології та мистецтво. 

У програмі: виставка в Центрі сучасного мистецтва М17, мистецтво у віртуальній та аугментованій реальності, скульптура, шоу-кейси із використанням технологій у культурі, перформанси й зустрічі з митцями, екскурсії виставкою, виступи віджеїв й VR-вечірки. До створення виставок та експозицій запросили 25 українських художників, яких відібрали у результаті open call, серед них: Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Влас Бєлов, Віталій Кохан, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олексій Золотарьов, Петро Гронський та Роман Мінін. 


З 20 вересня на виставці в Центрі сучасного мистецтва М17 можна побачити 25 творів мистецтва у віртуальному просторі та 5 скульптур українських митців.  Виставка працюватиме до 17 листопада. 

У публічних просторах двох міст містяни побачать експозиції, що будуть інтегровані у місто за допомогою AR. Щоб їх подивитися, доведеться скористатися гаджетами. У рамках події в Києві можна буде побачити 6 артоб’єктів – навпроти бібліотеки Вернадського, на бульварі Шевченка, у сквері на Либідській площі, на Печерську, неподалік пам’ятнику Пилипу Орлику, та на одному з пустирів Троєщини. Експозиції в містах доступні в будь-який час з QR-кодом, що є на локаціях, та додатком, який доступний до завантаження на сайті

За новинами фестивалю можна слідкувати на сторінці у Facebook: FRONTIER — VR Art Festival.
Детальну програму опубліковано на сайті фестивалю .

Джерело