Главная > Всі новини > Активісти району > У Києві відкриють мистецький проєкт “Світ Сковороди”: де та коли

У Києві відкриють мистецький проєкт “Світ Сковороди”: де та коли

З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди у Києві, в “Українському домі”, з 3 до 11 грудня 2022 року пройде національний мистецький проєкт “Світ Сковороди”.

Про це повідомили на сайті МКІП.

У день відкриття виставку можна відвідати за запрошеннями, а з 4 до 11 грудня вхід безплатний для всіх.

У Києві відкриють мистецький проєкт "Світ Сковороди":

“Попри війну в Україні ми на належному рівні відзначаємо 300-річчя від дня народження мислителя і письменника”,  зазначив міністр культури та інформаційної політики України. Олександр Ткаченко.

Мета проєкту — розкрити багатогранний світ Сковороди та познайомити з його творчістю та філософією якомога більше людей, оскільки він є однією з ключових фігур української культури.

“Сковороду традиційно сильно спрощують, мовляв, ходив, думав, радів. Філософ-життєлюб. Але Сковорода значно складніший, а від того – цікавіший”, — каже куратор виставки, літературознавець і літературний критик Євгеній Стасіневич.

Що буде на виставці:

  • Огляд рукописів, автографів, першодруків Сковороди;
  • Малюнки та графіка мислителя;
  • Вціліла статуя Григорія сковороди зі зруйнованого музею села Сковородинівка;
  • Майстер-класи та інтерактивні рішення. створення байок-коміксів;
  • Жива барокова музика.

Цей проєкт створено завдяки МКІП, Держагентства з питань мистецтв та мистецької освіти, комунікаційній агенції Postmen та Національним центром.

Виставка відбудеться за адресою: вулиця Хрещатик, 2, “Український дім”.

Раніше ми писали, що харківська дизайнерка Катерина Уварова виготовляє та продає аксесуари зі стріляних гільз, щоб зібрати гроші на відбудову знищеного російськими обстрілами музею Григорія Сковороди.