Главная > Всі новини > Активісти району > У Києві відкрили “юрту незламності”: як вона виглядає

У Києві відкрили “юрту незламності”: як вона виглядає

У київському парку Шевченка відкрили “юрту незламності” — незвичайний пункт обігріву у вигляді казахської юрти, де можна зігрітися та підзарядити гаджети. Передає Наша Столиця

“Це — не тільки місце, де всі, хто цього потребує в складний воєнний час, можуть обігрітись, отримати гарячий чай і печиво, зарядити телефони, але й символ багатовікової україно-казахської дружби”, — каже співорганізатор проєкту, нардеп Сергій Нагорняк.

Столична “юрта незламності” — вже друга, збудована в Україні за підтримки казахської діаспори. Першу відкрили у Бучі близька тижня тому.

Як пише Суспільне, столична юрта має площу близько 60 квадратних метрів — казахські майстри відтворили у ній традиції будівництва кочівників, а на стінах повісили традиційні килими з вишивкою, щоб утеплити приміщення. Також всередині юрти організували виставку казахського національного одягу, а відвідувачів в день відкриття пригощали пловом та іншими традиційними казахськими стравами.

За словами Сергія Нагорняка, усього в містах Україна планують встановити шість таких юрт.  Окрім Києва та Бучі, вони також мають з’явитися у Харкові, Львові, Одесі та на Черкащині.

“У Черкаській області я розглядаю кілька локацій. Це буде або село Моренці, де народився Тарас Шевченко, або це будуть Буки, де є красивий Буцький каньйон — туристичне місце. А в Києві у нас заплановано, щоб вона стояла до кінця березня. А далі будемо бачити, якщо містяни будуть просити, ми залишимо їх на трохи довше”, — розповів депутат.

Нагадаємо, скоро у “Софії Київській” відкриють платний коворкінг “Софіт” з безперебійним електропостачанням та інтернетом. Відвідувачам коворкінгу пропонують індивідуальне робоче місце або окрему кімнату для мітингів.