Главная > Всі новини > Активісти району > У Києві відкрили нову меморіальну дошку Булгакову: реакція соцмереж

У Києві відкрили нову меморіальну дошку Булгакову: реакція соцмереж

Фото: Олег Слабоспицький

Філія комунального Музею історії Києва відкрила нову меморіальну дошку Михайлу Булгакову.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив столичний активіст Олег Слабоспицький.

Оновлена дошка на фасаді Музею Булгакова має кілька відмінностей від попередньої — по-перше, оформлена вона українською, по-друге, зник напис “русский советский писатель”. Замість останнього на меморіалі красуються нові регалії “видатний киянин, лікар, письменник Михаїл Булгаков”.

“В той час, коли тривають активні процеси дерусифікації та ім’я Булгакова нарешті масово зникає з назв вулиць разом з його дошками та пам’ятниками — у Києві без всяких погоджень відкривають нову дошку. Донедавна попередня дошка була завішена сміттєвим пакетом, як і кожен хороший русскій”, — розповів Слабоспицький.

На думку активіста, у наших реаліях встановлювати дошку на честь “відвертого шовініста, українофоба, імперця” — обурливо. Він наголошує, що подібні дії — це робота на ворога.

“Його (Булгакова — ред.) цитати і портрети масово використовують росіяни на тимчасово окупованих територіях. Як в окопах, так і на виставках та білбордах, промиваючи мізки молоді та дітям”, — додав Слабоспицький.

Встановлення нової меморіальної дошки Булгакову прокоментувала й українська журналістка, блогерка, ведуча та авторка “Рагулів” Тетяна Микитенко.

Загалом факт того, що поки одні боронять країну від російських окупантів, інші толерують і прославляють представників культури агресора, викликав масову негативну реакцію. Українці відверто засуджують дії Музею й сподіваються, що дошка не простоїть довго. Ось деякі з коментарів:

Цікаво, що на сторінках Музею Булгакова, які активно ведуться, немає жодної згадки про нову меморіальну дошку російському письменнику.

Нагадаємо, минулого року міністр культури Олександр Ткаченко виступив проти закриття Музею Булгакова у Києві, попри відповідну ініціативу Національної спілки письменників.

#скандал #відкриття #музей булгакова #меморіальні дошки