Главная > Всі новини > Активісти району > У Києві світло відключатимуть у світло-сірих зонах графіка

У Києві світло відключатимуть у світло-сірих зонах графіка

Мешканцям Києва світло, ймовірніше за все, будуть відключати не тільки за графіком, а й у так звані “негарантовані години”, позначені світло-сірим кольором. Про це повідомив гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко.

За його словами, додаткові відключення пов’язані зі зростанням дефіциту потужностей, в той час, як генерація енергії вже на максимумі.

“Обсяги обмежень зараз такі, що світло, найбільш імовірно, відключатимуть у світло-сірих зонах графіка. Це складно прийняти після тривалого часу без відключень, але така наша нова реальність зараз. Генерація не збільшиться, а споживання росте. То той самий дефіцит стає більшим”, — написав Коваленко.

Гендиректор YASNO також пояснив, як розподіляється електроенергія між споживачами. За його словами, цим питанням займаються диспетчери операторів системи розподілу, якім доводять до відома необхідні обмеження споживання енергії. Головною задачею диспетчерів є підключення критичної інфраструктури — лікарні, пожежні частини, комунальні підприємства тощо. Ці об’єкти найбільш пріоритетними й мають бути заживлені безперервно. Зазвичай вони споживають близько 25-30% від загальних обсягів.

Далі диспетчерам потрібно збалансовано розподілити решту електроенергії між побутовими споживачами та бізнесами. Зазвичай між цими обсягами є баланс. Але на новорічні свята бізнес частково не працював, завдяки чому населенню майже не відключали світло. А коли об’єми споживання бізнесу та промисловості зростають, то для них діють такі ж пропорційні обмеження, як і для побутових споживачів.

Нагадаємо, раніше у ДТЕК пояснили, чому у Києві та Київській області останніми днями почали частіше відключати світло, тоді як на свята відключень майже не було.