Главная > Все новости > Активисты района > У Києві створили алгоритм безперебійного зв’язку на випадок блекауту — КМВА

У Києві створили алгоритм безперебійного зв’язку на випадок блекауту — КМВА

Фото: unsplash.com

Влада Києві разом з мобільними операторами розробила алгоритм безперебійної роботи мобільного зв’язку на випадок нового блекауту в місті. Про це сказав голова КМВА Сергій Попко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Він розповів, що у першу чергу генераторами мають обладнати вишки загальнонаціонального масштабу, які забезпечують зв’язком як Україну, так і Київ. Також по місту мають поставити понад 40 терміналів супутникового зв’язку Starlink. Ними забеспечать районні державні адміністрації та лікарні. А у частині «Пунктів незламності» планують провести оптоволоконний інтернет.

«Існує міська мережа оптоволоконних ліній, частина яких, навіть при блекауті, буде працювати. Вони будуть працювати в приблизно половині «Пунктів незламності» — це біля двохсот в десяти районних державних адміністраціях. Там буде розгорнутий вай-фай. Крім того, я хотів би звернутись до киян, що треба не забувати «старе-добре» fm-радіо», — додав Попко.

Щодо самих «Пунктів незламності», то їх у Києві вже 430. Ці пункти розгорнуті на базі навчальних закладів та працюють цілодобово. Також є 60 пунктів від ДСНС — 25 рухомих та ще 35 на базі стаціонарних пожежних частин. До того ж, у кожному районі на базі відділень поліції теж розгорнули пункти незламності.

«Крім того, керівництво міста планує, і зараз йде закупівля генераторів, біотуалетів та іншого обладнання, щоб у найближчий час розгорнути ще 100. Коли вони будуть повністю готові до роботи, вони будуть нанесені на карту, введені в обіг і доведені до киян», — додав Попко.

Нагадаємо, у випадку нових блекаутів в українській енергосистемі «Укрзалізниця» не буде скасовувати пасажирські поїзди. Проте вони можуть вирушати та прибувати із затримками.