Главная > Все новости > Активисты района > У Києві пройде Тиждень швейцарського кіно: дата та програма фестивалю

У Києві пройде Тиждень швейцарського кіно: дата та програма фестивалю

Кадр із фільму «Закохана в пустелі»

9—14 червня в київському кінотеатрі «Жовтень» вшосте відбудеться фестиваль «Тиждень швейцарського кіно». У програму кіноогляду ввійшли знакові стрічки виробництва Швейцарії 2021—2023 років. Квитки вже в продажу на сайті кінотеатру.

Серед фільмів, які покажуть у Києві, — історичні драми про австрійську імператрицю Сісі та знану європейську письменницьку пару Інґеборґ Бахман і Макса Фріша, а також драма від найвідомішої швейцарської режисерки Урсули Маєр.

Подію проводять Посольство Швейцарії в Україні спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік».

Фестиваль відкриється історичною біографічною драмою «Закохана в пустелі» режисерки Марґарете фон Тротта з офіційного конкурсу цьогорічного Берлінале. Саме кадром із цього фільму натхненний цьогорічний фестивальний постер.

Знята за реальними подіями, стрічка розповідає про кризу в стосунках Інґеборґ Бахман і Макса Фріша — одних із найвизначніших письменників 20 століття. Головні ролі виконують зірка картин «Три мушкетери: Д’Артаньян» і «Корсет» Вікі Кріпс і Рональд Церфельд, відомий за серіалом «Вавилон-Берлін».

Ще один історичний байопік у програмі — стрічка «Сісі і я» режисерки Фрауке Фінстервальдер. Це також цьогорічна прем’єра Берлінського фестивалю — фільм показали в секції «Панорама», до якої відбирають стрічки з яскраво вираженим політичним, гендерним або соціальним контекстом.

У центрі сюжету — графиня, яка стає супутницею найпопулярнішої жінки своєї доби — австрійської імператриці Сісі. Роль монархині виконує Сандра Гюллер («Неідеальний чоловік», «Тоні Ердманн»).

Третя картина фестивалю, знята жінкою — «Лінія» з офіційного конкурсу торішнього Берлінале. Режисерка Урсула Маєр — найвідоміша жінка, яка представляє кінематограф Швейцарії. Драматичні події фільму розгортаються в сім’ї головної героїні, яка отримує судову заборону наближатися до родинного будинку після того, як ударила свою матір.

Українським глядачам одна з акторок, Валерія Бруні-Тедескі, буде відома за стрічками «Літо ‘85», «Лише тварини» та «Як навіжені».

Ще одну стрічку буде додано в програму пізніше.

Після завершення фестивалю активісти та керівники кіноклубів зможуть організувати покази у своєму місті в межах проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Для цього потрібно подати заявку на сайті.

#Жовтень #кіно #кінотеатри #фільми #фестивалі