Главная > Всі новини > Анонси > У Києві підвели підсумки першого року впровадження механізму «Гроші ходять за дитиною»

У Києві підвели підсумки першого року впровадження механізму «Гроші ходять за дитиною»

У січні 2019 року у всіх садочках Києва був запроваджений новий механізм «Гроші ходять за дитиною», який передбачає справедливий розподіл фінансів на здобуття дошкільної освіти. Місто почало сплачувати компенсації тим батькам-киянам, які обрали для своїх дітей приватні дитячі садки. Створення конкурентного середовища серед закладів освіти сприяло не лише покращенню якості надання освітніх послуг у комунальних садочках, а й збільшенню кількості приватних дитсадків: так у 2014 році у Києві працювало 44 приватних ЗДО, у 2019 році – вже 160.

«Ідея запровадження механізму «Гроші ходять за дитиною» народилася ще у 2014 році, коли київською міською владою було розпочато здійснення комплексу заходів, спрямованих на подолання черги до дитячих садків у 15 тисяч дітей. Реалізація дозволила місту закуповувати освітню послугу у садочках будь-якої форми власності, що розширило можливості вибору для батьків, а отже – сприяло скороченню черги у комунальні садочки столиці», – зазначила голова постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Ганна Старостенко.

Якість освітньої послуги переважно залежить від працівників закладів дошкільної освіти, тому місто намагається всіляко їх підтримувати. Так, із міського бюджету передбачена виплата максимальних муніципальних надбавок до заробітної плати – 50% та виплата щорічної премії працівникам садочків, що здійснюється вже три роки поспіль. Окрім того, ще діти працівників садків мають право першочергового зарахування до комунальних дошкільних закладів (майже 500 дітей працівників ЗДО прийняті протягом 2019 року).

«У 2020 році бюджет дошкільної освіти зріс більше ніж на 1 млрд грн, що у три рази більше, ніж у попередньому році. Комісія Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту продовжить підтримувати дошкілля, спрямовуючи зусилля на забезпечення єдиного підходу до фінансування садочків та підтримки розвитку автономії закладів», – додала Ганна Старостенко.

Наразі у закладах дошкільної освіти столиці майже 4 тисячі місць є вільними. Проте міська влада веде активну роботу з розширення мережі комунальних закладів освіти до повної ліквідації черги.

Джерело