Главная > Всі новини > Активісти району > У Києві перейменували вулицю у Голосіївському районі та на Печерську

У Києві перейменували вулицю у Голосіївському районі та на Печерську

Сьогодні, 20 червня, Київрада дерусифікувала дві вулиці: Гвардійську у Голосіївському районі та вулицю Драгомирова на Печерську. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.

Вулиця Михайла Драгомирова відтепер називається іменем Андрія Верхогляда з позивним “Лівша”, майора 72-ої бригади “Чорних Запорожців”. Герой України загинув у 2022 році на Донеччині. 

Михайло Драгомиров був військовий і державним діячем російської імперії. Попри те, що він народився в Україні, він виступав за імперські ідеї росії. За перейменування вулиці проголосували 68 депутатів на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради.

Вулиця Гвардійська, що знаходиться у місцевість Ширма, перейменували на честь підрозділу “Карпатська Січ“. Це український добровольчий підрозділ Сухопутних військ Збройних сил України.

“Назва “вулиця Гвардійська” є типовою для вулиць у різних населених пунктах держав колишнього срср, несе згадку про радянських гвардійців і є типовим зразком радянського мілітарного наративу”, — йдеться у дописі Київради. За нову назву у застосунку “Київ Цифровий” проголосували понад 17 тисяч киян.

Зазначається, що загалом у Києві вже перейменували 316 міських об’єктів.

Раніше ми писали, що у травні перейменували вулицю Олександра Пироговського на Солом’янці на честь українського перекладача та поета-шістдесятника Григорія Кочура.