Главная > Всі новини > Активісти району > У Довженко-Центрі покажуть фільм “Навесні”, знятий в Києві 1929 року

У Довженко-Центрі покажуть фільм “Навесні”, знятий в Києві 1929 року

Кадр з фільму Кауфмана “Навесні” (1929)

9 листопада в рамках паралельної програми до виставки “Ріка кричала, вила, як поранений звір” у Довженко-Центрі покажуть стрічку Михаїла Кауфмана “Навесні” (1929). Після кінопоказу відбудеться обговорення.

Про це повідомили в Національному кіноархіві.

Зазначається, що захід відбудеться у лекторії Довженко-Центру. Початок кінопоказу заплановано на 19:00. Фільм представить кінознавець та співкуратор вищезазначеної експозиції Станіслав Битюцький.

“Навесні” — це документальна стрічка, яка зображує пробудження Києва з кадрами природи, людей тощо. Також є кілька сцен, знятих у тогочасному Харкові. У фільмі Кауфманом було вперше використано принцип “прихованої камери”.

“Навесні (1929) — шедевр українського кіноавангарду. У фільмі постає нині майже невідомий Київ 1929 року, а серед сцен пробудження міста особливо вражають кадри пробудження Дніпра та повернення водної стихії на дороги і вулиці”, — розповіли в Довженко-Центрі.

Варто зазначити, що стрічка Кауфмана займає 15-у сходинку у переліку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Квитки на показ можна придбати за посиланням. Вони коштують від 1 до 100 грн.

Також у Довженко-Центрі запрошують киян на виставку “Ріка кричала, вила, як поранений звір”, в рамках якої відбудеться кінопоказ. Експозиція відкрита для відвідувачів із середи по неділю з 12:00 до 19:00.