Главная > Всі новини > Активісти району > У Дарницькому районі перейменували вулицю Валерія Чкалова: нова назва

У Дарницькому районі перейменували вулицю Валерія Чкалова: нова назва

Сьогодні, 27 червня, Київрада дерусифікувала вулицю Валерія Чкалова у Дарницькому районі. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.

Вулиця Чкалова відтепер називається іменем українського маляра-пейзажиста та карикатуриста Сергія Світославського (1857-1931 роки), який народився у Києві та створив такі картини, як “Розлив Дніпра на Оболоні”, “Вечір у степу”, “Зима” тощо. Митця поховали на Лук’янівському кладовищі.

“Сергій Світославський писав Київ, якого не торкнулась урбанізація – глухі вулички з приземкуватими будиночками, порослі деревами схили біля Кирилівської церкви, метушню місцевих ярмарків. Без творчої спадщини цього художника важко уявити пейзажний живопис України кінця XIX – початку XX століття”, — йдеться на сайті.

Кияни обрали нову назву під час голосування у застосунку “Київ Цифровий”. 

Валерій Чкалов був радянським льотчиком-випробувачем, він народився, жив та працював на росії, отже ніякого відношення до Києва не мав. 

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутати Київської міської ради підтримали рішення щодо перейменування вулиці.

Раніше ми писали, що Київрада дерусифікувала вулицю Гвардійську у Голосіївському районі та вулицю Драгомирова на Печерську.