Главная > Все новости > У Білорусі люди блокують роботу залізниці — це пов’язують з протестом проти війни в Україні

У Білорусі люди блокують роботу залізниці — це пов’язують з протестом проти війни в Україні

Фото: TUT.BY

У Білорусі люди знову почали блокувати залізничнії колії та нищити сишнальне обладнання на залізниці. Влада пов’язує ці дії із протестом проти війни з Україною, пише видання Zerkalo з посиланням на МВС Білорусі. 

Так, за даними МВС Білорусі, з 28 лютого по 1 березня на території Могилевської, Гомельскої та Мінської областей зафіксували три факти знищення сигнального обладнання, а також блокування залізничних шляхів. 

Зокрема, у ніч з 1 на 2 березня у Стовпцях затримали пару, яка підпалила колоди на залізничних коліях. А 2 березня у Жодіно затримали ще одного чоловіка, який нищив залізничні шляхи. 

Замміністра внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич заявив, що подібні дії на Білоруській залізниці влада буде кваліфікувати як тероризм. Покарання передбачає 20 років позбавлення волі. Водночас він додав, що заклики до блокування залізниці надходять від людей з-за кордону. 

«Закликаючи до миру в Україні, вони фактично закликають до війни і здійснення терактів у нашій країні. Наведені факти ми розцінюємо як акти тероризму. І несуть вони загрозу, перш за все, не державі, а людям. Ми продовжуємо оперативні заходи и, як обіцяли, знайдемо і захистимо наших громадян», — сказав він.

Зазначимо, що масове блокування залізниці у Білорусі відбувалося у 2020 і 2021 роках після останніх президентських виборів та незгоди населення щодо їх результатів. Утім тоді на «рейкових партизанів» відкривали кримінальні справи про умисне унеможливлення транспортного засобу або шляхів сполучення (ст. 309). 

#війна в Україні