Главная > Все новости > Центр Києва позбавлять «цар-балконів»

Центр Києва позбавлять «цар-балконів»

Фасади історичних будівель у центрі Києва упорядкують — їх позбавлять кондиціонерів, «цар-балконів», прибудов та інших самовільних змін зовнішнього вигляду. Планується, що на це знадобиться рік.

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Таким чином, будівлі, що складають архітектурну самобутність столиці, будуть збережені від самовільної зміни чи пошкодження будь-яких зовнішніх частин.

Попри те, що зараз війна, ми маємо дбати про вигляд нашої столиці. Ми не дозволимо спотворювати культурні пам’ятки Києва. Цим рішенням ми забороняємо власникам таких об’єктів встановлювати самостійно системи кондиціонування, прибудови, змінювати форму чи навіть колір існуючих балконів та вікон. Перевірити дотримання цих вимог доручено у річний термін профільному департаменту. Виявлені порушення будуть демонтовані Департаментом міського благоустрою.

При використанні, утриманні, реконструкції, капітальному ремонті, переплануванні, реставрації цих будинків, споруд і окремих споруд заборонено розміщення кондиціонерів, окрім централізованих або групових установок. Разом із тим, дозволено встановлення кондиціонерів у місцях, де вони не спотворюють архітектурний вигляд будинку і не створюють шуму.

Також заборонено утеплення та скління балконів і лоджій. Не припустиме розширення цих балконів і лоджій. Окрім цього, не допускається улаштування добудов, нових віконних прорізів, розширення наявних віконних і балконних прорізів, зміна форм і кольорів віконних рам та балконних дверей.

Після перевірок виявлені порушення будуть демонтовані.

У міській адміністрації зазначили, що у будинках, які розташовані у центральному історичному ареалі Києва, але не належать до архітектурних пам’яток допускається виконання робіт, які можуть спричинити зміну зовнішнього вигляду споруди. Але тільки за умови дотримання власниками і користувачами відповідного Порядку утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів та споруд на території Києва.