Главная > Всі новини > Активісти району > ТРЦ Ocean Plaza фінансувала російський ВПК — розслідування Trap Aggressor

ТРЦ Ocean Plaza фінансувала російський ВПК — розслідування Trap Aggressor

Фото: ТРЦ Ocean Plaza

ТРЦ Ocean Plaza фінансувала російський воєнно-промисловий комплекс ще до початку війни, а частина прибутків йшла на рахунки росіян — родини Ротенбергів, які мають близькі стосунки з путіним. Про це повідомили журналісти Trap Aggressor під час розслідування.

Зазначається, що російський олігарх Аркадій Ротенберг отримував міліарди доларів на свій рахунок через ланцюжок компаній. За ці гроші його син, Ігор Ротенберг, придбав акції на двох патронних заводах у росії — “Тульському патронному заводі” у 2017 році та “Ульянівському патронному заводі” у 2019 році. Саме там виготовляли озброєння, яке використовували війська рф під час воєнних операцій в Україні. 

Попри те, що у 2020 році третину бізнесу викупив український бізнесмен Василь Хмельницький, на російські рахунки ТРЦ Ocean Plaza виводили гроші через кіпрські офшори.

“Лише з жовтня 2020 по лютий 2022 рік на кіпрські рахунки з компанії “ІС Либідь” перевели понад мільярд гривень”, — йдеться  у розслідуванні.

У квітні 2022 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження щодо компаній-власниць ТРЦ Ocean Plaza — “ІС Либідь” та Авангард-Віларті”, а також їхніх тіньових власників  Аркадія та Ігоря  Ротенбергів. Корпоративні права ТРЦ Ocean Plaza арештували та передали до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Проте у вересні Печерський районний суд Києва скасував рішення про накладання арешту на будівлю ТРЦ Ocean Plaza та на рахунки його власника, хоча раніше ТРЦ планували націоналізувати.  А в листопаді 2022 року ТРЦ Ocean Plaza офіційно відновив свою роботу.