Главная > Все новости > Супутникові знімки виявили російські мітки «Z» на острові Зміїний

Супутникові знімки виявили російські мітки «Z» на острові Зміїний

Фото: Maxar Technologies

Російські окупанти залишили на українському острові Зміїний мітки у вигляді великої літери «Z». Ці знаки зафіксував супутник Maxar, повідомляють «Схеми». 

Мітки у вигляді літери «Z» військові рф активно використовують на позначення власної бойової техніки, а також у російській пропаганді. Наприклад, дітей у школах чи дитсадочках змушують ставати у формі цієї літери. 

Утім, окупанти не спинилися лише на позначенні власної техніки та пропаганді з використанням цих символів. Вони вирішили позначити літерами «Z» й український острів Зміїний — ці мітки виявили на супутникових знімках Maxar від 12 травня. Вони розташовані на північно-східній частині острова. 

Фото: Maxar TechnologiesФото: Maxar TechnologiesТакож біля острова помітили плавучий кран, який окупанти могли транспортувати із Севастополя для того, аби підняти затонулий десантний катер типу «Серна». Цей затоплений катер і ще один такий самий, але справний, також видно на знімках безпосередньо біля плавучого крану. Напередодні подібний плавучий кран помітив супутник Planet Labs у бухлі Голландія в Севастополі, де базуються військові судна Чорноморського флоту рф. 

Фото: Maxar TechnologiesФото: Maxar Technologies«Окремо Maxar зафіксував ймовірний ракетний удар по «Серні»», — зазначили «Схеми». 

Фото: Maxar TechnologiesРаніше ми повідомляли, що біля острова Зміїний знищили російський військовий катер. ЗСУ атакували його з безпілотника.