Главная > Всі новини > Стартував фестиваль анімації Linoleum: що у програмі та де дивитися

Стартував фестиваль анімації Linoleum: що у програмі та де дивитися

Зображення: фестиваль Linoleum

Сьогодні в Україні стартував фестиваль сучасної анімації та медіамистецтва Linoleum 2022, який через війну цьогоріч відбуватиметься переважно в онлайн-форматі. 

Фестиваль триватиме з 7 по 11 вересня, а транслюватиме його онлайн-сервіс MEGOGO. Там безкоштовно та у будь-який час можна буде подивитися конкурсну та позаконкурсну програми, спеціальні покази й анімацію для дітей.

Тема цього року — “Неприйнятний контент”, що саме під такою позначкою соцмережі ховають фото та відео воєнних злочинів росіян проти мирних українців.

Загалом у програмі цьогорічного Linoleum — 244 фільми. Міжнародний конкурс складається з п’яти блоків, до яких увійшли 36 фільмів з 18 країн. Це — учасники Берлінале, фестивалів у Каннах, Венеції та Ансі. Також в рамках фестивалю відбудеться конкурс комерційної анімації, де буде окремий блок проєктів українських аніматорів та режисерів.

Український конкурс в цьому році проходити не буде через війну та супутні обставини. Але на глядачів чекає спеціальний показ “Українські голоси”, де представлені роботи досвідчених та молодих українських аніматорів.

Також на глядачів чекає проукраїнський блок фільмів putler kaput!, створених в рамках однойменного флешмобу, започаткованого аніматором Микитою Лиськовим. У цих роботах автори фантазують на тему того, як загине російський диктатор.

А до блоку української ретроспективи відібрали стрічки, які розкривають людяний бік конфліктів або підіймають дух історією опору.

Також на глядачів фестивалю чекає насичена позаконкурсна програма, що складається з кількох блоків. Тут будуть фільми від друзів Україні, експериментальна анімація, анімація від дітей та для дітей, рефлексія на тему емоційного вигорання тощо.

В межах фестивалю пройдуть серії онлайн-лекцій та великий блок освітньої програми. Все це буде безкоштовно показувати освітня платформа Projector. 

Крім того, організатори проведуть серію безкоштовних офлайн-показів у Києві (10-11 вересня), Харкові (10-11 вересня) та Чернівцях (17-18 вересня). Деталі щодо їх проведення можна знайти у розкладі фестивалю.