Главная > Всі новини > Активісти району > SpaceX заявила, що не може фінансувати роботу Starlink в Україні

SpaceX заявила, що не може фінансувати роботу Starlink в Україні

Компанія Ілона Маска SpaceX надіслала листа до Пентагону, в якому зазначила, що більше не може продовжувати фінансувати роботу супутникового зв’язку Starlink в Україні. Про це повідомляє CNN. 

Директор з державних продажів SpaceX попросив Міноборони США взяти на себе фінансування урядового та військового використання Starlink в Україні — на це потрібно понад $120 млн до кінця цього року та близько $400 млн на наступний рік.

Серед оприлюднених документів також є запит головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який він у липні надіслав Ілону Маску щодо додаткових майже 8000 терміналів Starlink. У ньому Залужний позитивно оцінив «корисність» супутникового зв’язку Starlink і сказав, що українська армія використовує близько 4000 терміналів, проте кожного місяця близько 500 одиниць виходять із ладу через постійні ворожі обстріли.

Після цього керівництво SpaceX звернулося до Міноборони США з проханням розглянути новий запит України.

Загалом нашій державі передали близько 20 тисяч комплектів Starlink. Засновник SpaceX Ілон Маск зазначив, що це “коштувало компанії 80 млн доларів і перевищить 100 млн до кінця року”.

Нагадаємо, нещодавно Ілон Маск розповів про “мирний план” для України та запропонував віддати росії Крим.