Главная > Все новости > Активисты района > Сквер з бетону на Печерську: як гламуризація зелених зон вбиває природу у Києві

Сквер з бетону на Печерську: як гламуризація зелених зон вбиває природу у Києві

Сквер на вулиці Бастіонній на Печерську перетворився на бетонний парк. Екологи з Київського еколого-культурного центру кажуть, що облаштування зелених зон бетоном вбиває дику природу у столиці.

«Нема трави, нема кущів, нема птахів та комах, залишилось тільки декілька дерев. І все це в бетоні», — обурюються екологи. В спеку в таких парках знаходитися неможливо, аде бетон сильно нагрівається. 

Фахівці зі збереження природи наголошують, що міська влада перетворює зелений Київ на бетонне гетто.

«Яскравий приклад — наполовину знищений шинками Гідропарк або нова улюблена іграшка Кличка — парк Наталка, де завдяки гламуризації було знищено цінний куточок природної заплави Дніпра», — йдеться у дописі Володимира Борейко, природозахисника.

Також екологи хвилюються, що будівництво на Оболонському острові може призвести до знищення червонокнижних рослин.

У Києві залишилось  лише 9 заповідних ділянок дикої природи: Жуків острів, Лиса гора, Осокорківські луки, Деснянські луки, Троєщинські луки, Муромець-Лопухувате, острови Ольжин та Козачий, Золотий ліс у Пущі-Водиці та Межигірсько-Пуща-Водицький парк.

Проте представники КЕКЦ зазначають, що вони не проти «гламуризації» окремих зелених зон столиці, але категорично проти знищення ділок, де зберіглася дика природа.

«Ми розуміємо, що є велика кількість киян, яким подобаються гламурні парки. Але є ще й значна кількість жителів Києва, які воліють відпочивати саме в дикій природі», — підкреслюють екологи.

Раніше ми писали, що у Шевченківському районі Києва на вулиці Січових Стрільців, 55, вирубують дерева у зеленій зоні, щоб створити паркінг.