Главная > Все новости > «Ситуація дуже складна»: в ООН підтвердили дані про евакуацію цивільних із «Азовсталі» (оновлено)

«Ситуація дуже складна»: в ООН підтвердили дані про евакуацію цивільних із «Азовсталі» (оновлено)

Фото: t.me/mariupolrada

Сьогодні, 1 травня, у Маріуполі проводять евакуацію цивільного населення зі сталеливарного заводу «Азовсталь». Цю інформацію агентству AP підтвердив речник ООН з гуманітарних питань Савіано Абреу. 

За його словами, операція із вивезення людей проходить просто зараз (інформація з підтвердженням Абреу була опублікована близько 16:40 за київським часом). У ній бере участь Міжнародний комітет Червоного Хреста у координації з українськими та російськими чиновниками. 

Речник ООН з гуманітарних питань назвав ситуацію «дуже складною», утім більше не повідомив ніяких подробиць. Нагадаємо, що напередодні Маріупольська міська рала повідомила про можливу евакуацію до Запоріжжя. Збір людей проходив о 16:00 біля ТРЦ «Порт Сіті». 

Наразі офіційних коментарів від української влади не було. 

Оновлено

Президент України Володимир Зеленський у своєму Twitter-акаунті підтвердив інформацію про евакуацію цивільних із «Азовсталі». За його словами, із Маріуполя на підконтрольну Україні території вже виїхала перша група зі 100 осіб. Їх зустрінуть завтра у Запоріжжі. 

Також відомо, що напередодні, 30 квітня, заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар повідомив, що українські військові передали в домовлене місце для евакуації 20 цивільних, яких вдалося визволити з-під завалів на території «Азовсталі» (окупанти неодноразово обстрілювали укриття, де разом з військовими переховувалися сотні цивільних людей. Як відомо, станом на 28 квітня кількість поранених внаслідок бомбардувань польового шпиталю на заводі зросла до 600 людей.