Главная > Все новости > Синьою гілкою метро у серпні курсує арт-поїзд #ШахрайГудбай

Синьою гілкою метро у серпні курсує арт-поїзд #ШахрайГудбай

Київський метрополітен приєднався до Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству Національного банку України. Арт-поїзд із правилами безпеки безготівкових та онлайн-платежів курсує синьою лінією підземки. Про це повідомили у КП «Київський метрополітен».

Поїзд #ШахрайГудбай нагадує нікому не повідомляти пін-код своєї картки, не піддаватись на емоції та не відправляти кошти незнайомцям тощо. Важливі поради, розміщені на інформаційних матеріалах, курсуватимуть в метро до кінця серпня.

Як ідеться в повідомленні, сьогодні найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні є соціальна інженерія – коли користувачі самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток. За інформацією Національного банку України, минулого року сталося майже 72 тисячі випадків незаконних дій з платіжними картками. 58% із них – в інтернеті. З’явилися й нові сценарії, коли користувачам під виглядом представників державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток.

У підземці ж, як місці масового перевезення людей, фахівці радять не залишати платіжні картки чи мобільні телефони у задніх кишенях. Також важливо не демонструвати екран пристрою незнайомцям, особливо під час здійснення фінансових операцій.

Джерело