Главная > Все новости > Сейм Польщі прийняв закон про підтримку українських біженців: що він передбачає

Сейм Польщі прийняв закон про підтримку українських біженців: що він передбачає

Фото: УНІАН

Нижня палата Сейму Польщі ввечері 9 березня проголосувала за закон про підтримку українських біженців. «За» проголосували 439 депутатів польського парламенту, «проти» — 12, ще троє утрималися.

Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Мета закону — урегулювати легальність перебування українських біженців у Польщі, а також надати їм усебічну підтримку, від житла до фінансової допомоги і доступу до медицини і освіти. 

Так, біженцям із України будуть надавати спеціальний ідентифікаційний код — він визнаватиме легальним їх перебування на території Польщі упродовж 18 місяців. Протягом цього часу українці зможуть працевлаштуватися, отримати доступ до безкоштовної медицини та навчатися в польських школах і університетах. 

Щомісяця упродовж 60 днів українським громадянам, які були вимушені покинути країну через російське вторгненняє, будуть виплачувати близько 1,2 тисячі злотих (приблизно 8,5 тисяч грн). Окрім того, Польща виплачуватиме біженцям одноразову допомогу в розмірі 300 злотих на людину (близько 2,1 тисяча грн). Для таких виплат у державному банку BGK створять спецфонд фінансування допомоги для України, а в бюджеті Польщі з’явиться цільовий резерв. 

Прийнятий спецзакон про підтримку українських біженців також посилює кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та сутенерство, скоєні під час війни в Україні. 

Зазначимо, що за даними Прикордонної служби Польщі, за 14 днів з початку повномасштабного вторгнення РФ до України, Польща прийняла близько 1,4 млн українських біженців. 

#війна в Україні #біженці