Главная > Всі новини > Активісти району > Розмитнення авто та пільгова іпотека: у “Дії” з’являться нові послуги

Розмитнення авто та пільгова іпотека: у “Дії” з’являться нові послуги

Фото: minre.gov.ua

Незабаром користувачам застосунку “Дія” стануть доступні нові послуги. Серед них — купівля військових облігацій, реєстрація автомобілів, пільгова іпотека, довідка про виїзд дитини за кордон та інші.

Про це розповів Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю НВ.

Ми запускаємо військові облігації — люди зможуть купити їх в Дії і навіть заробити на цьому, поки їх гроші використовуватимуться для потреб ЗСУ. Далі, вже в жовтні, ми плануємо запустити пільгову іпотеку — за кілька кліків в Дії можна буде відправити заяву та отримати документ про те, що ви можете взяти цей кредит. Також працюємо над послугою з розмитнення авто: наразі чекаємо відповідний законопроект від Верховної Ради, але технічна частина майже готова.

За словами Федорова, зараз у розробці знаходиться послуга з отримання онлайн-довідки про виїзд дитини за кордон. Завдяки цій послузі один з батьків за взаємною згодою іншого зможе оформити довідку в “Дії” безкоштовно без нотаріуса. Ще одна послуга, над якою працюють розробники — реєстрація і перереєстрація авто, коли відповідни документи можна буде зробити без походу до центру МВС. 

Ще є проект по цифровим судам, але ця сфера досить важка для трансформації і в ній ще треба зробити багато фундаментального. Ми вже запустили в застосунку Дія сповіщення про судові засідання, але хочемо використовувати штучний інтелект в судах і працюємо над цим разом з Amazon.

Мінцифри хоче зробити всі соціальні послуги автоматичними — від оформлення статусу ВПО до отримання пенсій та встановлення інвалідності. Однак, зазначив Федоров, це досить складно, бо потребує створення єдиної інформаційної бази.