Главная > Всі новини > Реставрація панно “Місто на семи горбах”: композицію можна переглянути у Софії Київській

Реставрація панно “Місто на семи горбах”: композицію можна переглянути у Софії Київській

Фото: fb.com/SophiaKyiv

Художники завершили реставрацію та монтаж керамічного панно Галини Севрук “Місто на семи горбах”. Як повідомили на сторінці Національного заповідника “Софія Київська”, панно було демонтовано з фойє готелю “Турист” у жовтні 2020 року.

– З нагоди Міжнародного дня музеїв 18 травня о 12.00 у “Софії Київській” відбулося урочисте відкриття цього витвору мистецтва. Також саме цього дня авторка панно мала б святкувати свій день народження. На жаль, життя скульпторки-монументалістки, керамістки та живописиці Галини Севрук обірвалося у лютому 2022 року. У відкритті взяв участь її син, — повідомили у Софії.

Наразі композицію Севрук розміщено на стіні одного з найкращих залів Софії Київської. Панно має високу художню цінність. На ньому зображені княгиня Ольга та князь Ярослав Мудрий із донькою Анною — королевою Франції, птах Сирин та інші герої стародавньої історії Києва.

Відкриття панно Галини Севрук "Місто на семи горбах"Панно Галини Севрук "Місто на семи горбах" реставрували

Що зробили реставратори

Художники-реставратори науково-реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська» під керівництвом її завідувача, художника-реставратора вищої кваліфікаційної категорії Анатолія Миколайовича Остапчука, виконали низку реставраційних робіт. Зокрема, фрагменти панно ретельно очистили від бруду та пилу. Певна частина керамічних елементів була пошкоджена і потребувала склеювання. Також було проведено маскування дрібних тріщин і западин на поверхні з додержанням фактури. Після цього кожен елемент затонували. А згодом панно змонтували на заздалегідь підготовлену стіну.