Главная > Всі новини > Рада з декомунізації та дерусифікації: як працюватиме новий орган

Рада з декомунізації та дерусифікації: як працюватиме новий орган

Фото: facebook.com/kyiv.city.council

Міністерство культури та інформаційної політики створює експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації, що буде займатися цими питаннями на державному рівні. Про це на брифінгу заявив голова міністерства Олександр Ткаченко.

За його словами, за законом Мінкульт не має права самостійно перейменовувати вулиці чи рекомендувати зносити пам’ятки. Ці речі належать до повноважень місцевих органів влади, які мають або прийняти відповідне рішення, або звернутися до міністерства. Тобто, МКІП не може ухвалювати рішення щодо місцевих пам’яток, якщо спочатку цього не зробить місцева влада.

За останній час Мінкульт провів три круглі столи, що були присвячені дерусифікації топонімів, пам’яток та художніх творів. Міністр підкреслив, що ці процеси не мають набути хаотичного характеру. А щоб ці питання вирішувались відповідно до закону, було вирішено створити відповідну раду при МКІП та Українському інституті національної пам’яті.

Ця рада буде займатися питаннями декомунізації та дерусифікації як дорадчий орган. Місцева влада разом з громадами має прийти до спільного рішення, а далі його будуть координувати з радою. Найближчим часом Мінкульт опублікує рекомендації щодо дерусифікації для місцевих влад, які мають допомогти у цьому процесі. 

“Там не буде написано директивно: знести [пам’ятник] Суворову чи Катерині II. Там будуть написані аргументи, яким чином можна підходити до цього процесу”, — відзначив Ткаченко.

За його словами, бажання багатьох українців позбавитися нав’язаної російської культурної спадщини є природним, проте в Україні її дуже багато. І якщо наша країна хоче бути “нормальною європейською державою”, такі процеси навіть в умовах війни мають бути зваженими та прозорими.

Положення про експертну раду вже затверджено Мінкультом, а протягом кількох днів мають оголосити її склад.