Главная > Всі новини > Рада проголосувала за ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні

Рада проголосувала за ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні

Верховна Рада України проголосувала за ратифікацію Стамбульської конвенції. Відповідний законопроєкт депутати підтримали під час засідання у понеділок, 20 червня. 

Про це повідомив депутат фракції “Голос” Ярослав Железняк. 

За його словами, за ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні проголосували 259 депутатів Верховної Ради. Проти були лише 8 голосів. 

Інформацію про результати голосування також підтвердив депутат “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко. За його словами, ратифікація Стамбульської конвенції була фактично умовою від деяких країн щодо підтримки України на європейському шляху. 

Зазначимо, що Стамбульська конвенція (повна назва — Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами) передбачає створення умов та правової бази для недопущення дискримінації жінок, насильства щодо жінок та домашнього насильства. Зокрема, документ визначає таке поняття, як “гендер”.

Також Стамбульська конвенція встановлює кримінальну відповідальність за насильство стосовно жінок, криміналізує психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, а також примусові шлюби, примусові аборти та стерилізацію. 

Раніше ми розповідали, що президент Володимир Зеленський вніс на рогляд Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. 

#насильство #верховна рада