Главная > Всі новини > Активісти району > Рада підтримала добровільний військовий облік жінок у першому читанні

Рада підтримала добровільний військовий облік жінок у першому читанні

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про добровільний військовий облік жінок. За це проголосували 267 народних депутатів.

У проєкті закону № 6482 пропонується дозволити жінкам, які мають спеціальності та/або професії, споріднені з відповідною військово-обліковою спеціальністю з переліку Міноборони, ставали на військовий облік за власним бажанням. Такі жінки мають бути придатними до військової служби за станом здоров’я та віком.

Водночас жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних в обов’язковому порядку.

За словами народного депутата Ярослава Железняка, до другого читання законопроєкт будуть готувати за скороченою процедурою. 

У пояснювальній записці до законопроєкту нагадали, що наприкінці минулого року Міноборони видало наказ, згідно з яким починаючи з 1 жовтня цього року жінки певних професій повинні були ставати на військовий облік. Також був опублікований перелік цих професій та спеціальностей, який пізніше був значно скорочений. 

Це — спеціальності та професії у галузі медицини, електроніки, зв’язку, харчових технологій, метрології та картографії, обліку та фінансів, менеджменту, психології тощо. 

“З наказу випливає, що на військовий облік повинні стати мільйони українських жінок у віці від 18 до 60 років. Можна однозначно стверджувати, що взяття на військовий облік жінок на виконання наказу у 2022 році не є можливим з огляду, зокрема, на кадрове забезпечення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це спричинить накладання штрафів на жінок, що не змогли вчасно стати на військовий облік, та, відповідно, виникнення зайвої соціальної напруги й формування негативного ставлення до військового обов’язку”, — кажуть автори законопроєкту.   

На початку вересня Міноборони відтермінувало військовий облік для жінок ще на один рік. Також відомство подало до ради законопроєкт щодо добровільного військового обліку для жінок.