Главная > Всі новини > Активісти району > Простір “Цегла” проведе аукціон, щоб врятувати будинок на Жилянській

Простір “Цегла” проведе аукціон, щоб врятувати будинок на Жилянській

Фото: facebook.com/PavelAvdokushyn

Простір “Цегла”, що займається охороною архітектурної спадщини Києва, проведе 14 лютого благодійний аукціон “Любов до міста”. Його мета — зібрати кошти для порятунку історичного будинку на вулиці Жилянській, 116а, частково зруйнованого російським дроном.

Активісти кажуть, що вирішили у такий спосіб освідчитися рідному місту, показавши свої почуття “не на словах, а на конкретних справах”. Взяти участь у благодійному аукціоні та придбати лот, запропонований командою “Цегли”, чи запропонувати власний, може кожен охочий.

Зокрема, на аукціоні розіграють такі лоти:

  • Екскурсія “13 загадок середмістя”;
  • Ворк-дей з пам’яткоохоронної справи в Києві;
  • Дегустація вин відомих киян (Терещенків, Ханенків, Вертинських, Стражеско);
  • Романтичне побачення у просторі “Цегла”;
  • Автентична ручка зі знищеної забудовниками київської пам’ятки;
  • Майстер-клас з чайної церемонії;
  • Вінтаж київської моди;
  • Здобутий в бою щит “Беркут” з Революції Гідності;
  • Скульптурний портрет на замовлення (виконання буде у червні на балконі “Цегли”)

Щоб запропонувати свій лот, потрібно написати в особисті повідомлення на Instagram-сторінці простору “Цегла”. А щоб позмагатися за один із запропонованих лотів, потрібно написати коментар зі своєю ставкою під дописом з цим лотом. Дописи також будуть поступово викладати в Instagram.

Результати благодійного аукціону оголосять 14 лютого о 19:00 у просторі “Цегла”. Окрім оголошення переможців, гостей також пригостять смаколиками та покажуть їм стрічки про збереження пам’яток.

Усі отримані від аукціону кошти “Цегла” перерахує ініціативі по збереженню будинку на Жилянській, 116а, який міська влада визнала аварійним та відмовилась відновлювати.

Нагадаємо, під час масованої ракетної атаки 17 жовтня 2022 року дрони-камікадзе влучили в житловий будинок на вулиці Жилянські, 116. Вибухом була зруйнована приблизно половина будівлі. Наступного дня активісти створили петицію з проханням відновити цей історичний будинок. Однак комісія Київради з питань охорони культурної спадщини відхилила її, пояснивши це тим, що 50% будинку було зруйновано. 

Мешканцям зруйнованого будинку на Жилянській запропонували переселитися у новобудову за Червоним Хутором. Проте вони відмовились від цього та вимагають відновити вцілілу частину будівлі.