Главная > Всі новини > Про що не слід писати у соцмережах під час війни: пояснює Мінцифри

Про що не слід писати у соцмережах під час війни: пояснює Мінцифри

Фото: unsplash.com

У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, як під час війни подбати про свою цифрову безпеку в месенджерах і соцмережах. На своїй Facebook-сторінці Мінцифри опублікував правила безпечного листування.

“Зараз для багатьох українців смартфон став універсальною цифровою зброєю у війні проти агресора. Завдяки йому ми можемо повідомляти ЗСУ про техніку окупанта, боротися з російською пропагандою або просто спілкуватися зі своїми знайомими в месенджерах.Однак не забувайте правила безпечного листування як у соцмережах, так і в месенджерах”, — відзначили у Мінцифри.

Що не варто надсилати у месенджерах:

  • Не можна ділитися геолокацією, своїм місцем перебування, розташуванням українських військ чи складами зберігання боєприпасів ЗСУ. Усе, що може прочитати в листуванні знайомий, може побачити й ворог.
  • Не пересилати в месенджерах та соцмережах паролі від банківських карток, гаджетів тощо. Або використовувати спеціальні програми зашифрованих миттєвих повідомлень.
  • З метою безпеки не надсилати в месенджери інформацію про пересування ворога, а ліпше повідомляти про це ЗСУ через чатбот єВорог, після чого слід видалити переписку.

“Зараз ворог намагається заволодіти нашими даними як у кіберпросторі, так може й фізично викрасти смартфон. Будьте уважні та не забувайте про правила безпечного листування в соцмережах і месенджерах, ставте надійні паролі та бережіть себе та близьких”, — додали у міністерстві.