Главная > Все новости > Понад 3 тисячі мирних жителів стали жертвами війни

Понад 3 тисячі мирних жителів стали жертвами війни

Станом на сьогодні 3039 українців стали жертвами війни, серед них 1179 вбитих і 1860 поранених. Про це йдеться у звіті Організації Об’єднаних націй.

Серед загиблих 236 чоловіків, 172 жінки та 104 дитини. Стать ще 667 загиблих дорослих поки невідома.

«Більшість зареєстрованих жертв серед цивільного населення були викликані застосуванням вибухової зброї з широкою зоною удару, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетних і повітряних ударів», — сказано у звіті ООН.

У Донецькій та Луганській областях зафіксовано 1337 жертви (388 загиблих), з них 1042 особи знаходились на підконтрольній уряду території, а 295 осіб — на території, контрольованій самопроголошеними «республіками». В інших регіонах України, які перебували під контролем уряду,  зафіксовано 791 загибла особа і 911 поранених.

Водночас зазначається, що за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), фактичні цифри жертв значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, і багато повідомлень все ще очікують підтвердження. Це стосується зокрема Маріуполя, Волновахи, Ізюма, Попасної та Тростянця.

 

#війна #війна в Україні