Главная > Всі новини > Активісти району > Поліція не може штрафувати маршрутки за рух під час тривог

Поліція не може штрафувати маршрутки за рух під час тривог

Фото ілюстративне

Законом не передбачено, щоб правоохоронці штрафували маршрутки за рух під час повітряних тривог.

Про це повідомила громадська ініціатива “Пасажири Києва”, посилаючись на відповідь Партульної поліції столиці. Відповідний документ опубліковано в Telegram-каналі транспортних активістів.

Зазначається, що вони звернулися із запитом до патрульних, аби ті прокоментували заяви чиновників КМДА щодо зупинки водіїв приватного транспорту під час сирен.

У відповідь правоохоронці зазначили, що відповідно до Кодексу України про Адміністративні правопорушення, патрульна поліція не має права притягувати водіїв перевізників до відповідальності за перевезення пасажирів під час сигналу “Повітряна тривога”. Випадків, коли водії та власники маршруток понесли відповідальність за подібні дії патрульними не зафіксовано.

“Таким чином, поліція спростувала заяви директора Дептрансу Руслана Кандибора, директора Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука та інших представників КМДА”, — наголосили в “Пасажирах Києва”.

Поліція також додала, що у цьому випадку єдина можлива відповідальність для перевізників — позбавлення ліцензії. Проте це рішення можуть приймати органи місцевої влади.

Активісти впевнені, що КМДА не позбавляє приватних перевізників ліцензій та не розриває договір за порушення рішення Ради оборони Києва через особистий інтерес.

“Небажання скасовувати шкідливе та неефективне рішення Ради оборони Києва показує, як у столиці працює лобізм інтересів приватних перевізників з величезним потоком чорної готівки”, — підсумували в громадській ініціативі й знову закликали переглянути рішення про зупинку транспорту під час тривог.

Нагадаємо, в кінці квітня директор департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук заявив про рішення зупиняти приватних перевізників під час тривог. Тоді він повідомив, що столична влада посилить співпрацю з патрульними в цьому питанні.

#повітряна тривога #патрульні #поліція #рух транспорту