Главная > Всі новини > Активісти району > Подорожчали хліб, м’ясо та молоко: як змінилися ціни на продукти в супермаркетах наприкінці року

Подорожчали хліб, м’ясо та молоко: як змінилися ціни на продукти в супермаркетах наприкінці року

Протягом 2023 року в українських супермаркетах знизились ціни на яйця, гречку, рис, банани та овочі борщового набору. Натомість подорожчали хліб, м’ясо та молочні продукти.

Як змінилася вартість продуктів з найвищим попитом наприкінці року — дослідив сервіс Zakaz.ua. 

Соціальні продукти

Під кінець року значно знизилася ціна на яйця — на 27%. Наразі середня вартість за десяток становить близько 54 грн, тоді як на початку року було близько 74 грн. А от ціни на молочні продукти зросли: молоко — на 22%, сметана — на 14%, а солодковершкове масло — на 8%. Пакет молока об’ємом 900 мл та жирністю 2,5% на поличках у супермаркетах можемо побачити з середнім цінником 40 грн, тоді як у січні було 33 грн. 

Хліб та батон також піднялися в ціні — на 11% та 19% відповідно. Так, на початку 2023 року у січні хліб “Український” коштував 32 грн за буханець. Станом на 7 листопада його вартість зросла в середньому до 36 грн. Вартість батона піднялася з 23 до 27 грн за одиницю.

Подорожчання торкнулося і м’ясних продуктів. У порівнянні з цінами січня наразі вартість курячого філе зросла на 14% та коштує близько 159 грн/кг. Ціни на яловичину і свинину, якщо порівняти з вартістю на початку року, зросли на 10% та 14% відповідно. У лютому фермери попереджали про можливе нерівномірне зростання цін на м’ясо протягом року. Влітку відбулася стабілізація цін і навіть в деяких випадках певне зниження. Проте, вже восени сталася нова хвиля зростання. Загалом, за прогнозами експертів, протягом 2023 року ціни на м’ясо в середньому можуть зрости до 30 відсотків.

Ціни на крупи

Найбільше підскочило в ціні борошно. Якщо в січні на початку року вартість була в середньому 22 грн за півтора кілограма, то наразі його ціна становить близько 39 грн – зросла з початку року на 79%.

Також зросла вартість пшона (на 22%), гороху (на 17%) та макаронних виробів (на 9%). Однак гречка з початку року подешевшала на 52%. У січні вагова крупа вартувала 89 грн за кілограм, тоді як зараз ціна становить близько 40 грн/кг. Круглозерновий ваговий рис коштує в середньому 44 грн/кг, що на 21% дешевше від ціни, яка була в супермаркетах на початку року.

Ціни на овочі

Наприкінці року значно подешевшали овочі борщового набору: цибуля, буряк, морква та капуста. Найбільше впали ціни на ріпчасту цибулю – на 63%. Наразі вартість становить близько 12 грн/кг, тоді як на початку року, у січні, цибуля коштувала 34 грн/кг. Навесні та влітку впродовж кількох місяців ціни на ріпчасту стартували від 49 грн та подекуди сягали 69 грн за кілограм. Зокрема, значно подешевшала морква (на 67%), капуста (на 35%) та буряк (на 33%).

Томати подешевшали на 22% й наразі коштують в середньому 89 грн за кілограм, тоді як на початку року, у січні, ціна на помідори була від 115 грн/кг. Перець на 8% дешевше, ніж у січні. 

Ціни на фрукти

Ціна на банани знизилася на 25%. У січні вони коштували в середньому 68 грн/кг, тоді як наразі вартість становить близько 51 грн. 

Серед цитрусових фруктів спостерігається нестабільна динаміка та постійні коливання у ціні протягом року. Так от наразі знизились ціни на лимони — подешевшали на 18%, вартують в середньому 49 грн/кг. Натомість апельсини навпаки подорожчали на 28% та в середньому коштують 69 грн в залежності від сорту. Зокрема, зросли ціни на грейпфрут. Також зросли ціни на ківі та яблука — на 27% та 28% відповідно. 

Нагадаємо, з 7 до 12 листопада в Києві відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки.