Біля української антарктичної станції “Академік Вернадський” зафіксували новий рекорд рівня снігу — майже 3,5 метри. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.
Там розповіли, що висота снігового покрову вже сягнула позначки 345 см, що — майже на півметра більше, ніж торішній максимум. При цьому, максимальний рівень снігу у три метри, який був зафіксований у грудні 2021 року, і так вже був рекордним. А до цього найбільшим був показник у 2,65 метра, зафіксований у 2016 році. Зазвичай же рівень снігового покрову біля станції раніше не перевищував два метри.
Зараз снігу так багато, що деякі замети біля “Вернадського” сягають висоти шести метрів, а загалом на остові Галіндез, де розташована станція, є замети висотою й до десяти метрів. Висота снігового покрову розподіляється нерівномірно через вітряну погоду. На оголених скелях сніг майже не лягає, а на деяких ділянках його, навпаки, намітає дуже багато.
Офісну частину станції “Академік Вернадський”, яка розташована у низині, замело з двох боків. Через це утворився такий собі сніговий перехід по даху станції, по якому можна ходити. Цим вже скористалися деякі місцеві пінгвіни, які ходять дахом станції.
За прогнозами вчених, рівень снігу зростатиме й далі через аномально теплу зиму в цій місцевості. Середня температура протягом зими була лише трохи нижчою -2 градусів.
“Внаслідок теплої зими в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це є однією з причин, чому на нашому острові спостерігається снігонакопиченя. По суті, так утворюється і зростає льодовиковий щит”, — пояснила метеорологиня Анжеліка Ганчук.
Нагадаємо, що у вересні біля станції “Академік Вернадський” народилися перші у цьому сезоні тюленята Ведделла.