Главная > Всі новини > Активісти району > Підрив росіянами Каховської ГЕС: реакція світової спільноти

Підрив росіянами Каховської ГЕС: реакція світової спільноти

Вночі, 6 червня, російські війська підірвали Каховську ГЕС. Усе населення Херсонщини, що мешкає у зоні затоплення, евакуюють. Світова спільнота не стала осторонь й висловила свою позицію щодо терористичного акту військ рф.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель назвав підрив дамби воєнним злочином й наголосив, що притягне росію до відповідальності.

“Шокований безпрецедентною атакою росіян на дамбу Нової Каховки. Знищення цивільної інфраструктури однозначно кваліфікується як військовий злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності”, — йдеться у дописі Шарль Мішеля.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що підрив Каховської ГЕС загрожує в перш за все життю цивільних, а також екосистемі. 

“Руйнування Каховської дамби сьогодні ставить під загрозу життя тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Це жахливий акт, який ще раз демонструє жорстокість війни росії проти Україні”, — підкреслив Столтенберг.

Президент Молдови Мая Санду засудила терористичний вчинок росіян та висловила підтримку населенню України. Для подолання наслідків повені Молдова надасть усю необхідну допомогу.

“Я рішуче засуджую руйнування дамби Нової Каховки сьогодні вранці. Напади Росії на критичну інфраструктуру є військовими злочинами”, — зазначила Санду.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич назвала підрив Каховської дамби безвідповідальним злочином. 

“Я засуджую руйнування росією дамби в Україні: це злочинно та безвідповідально”, — йдеться у дописі Пейчинович-Бурич.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс також засудив росію й наголосив, що домовлятися з росіянами не можна. Для миру в Європі необхідна українська перемога як на полі бою, так і в суді.

“Терористи не зупиняються, якщо їх не зупинити. Вони не домовляються ні про що, крім сили. Вони викликають величезні катастрофи без жалю. Повторюю ще раз: для міцного миру в Європі потрібна українська перемога як на полі бою, так і в суді. Більше нічого не вийде”, — висловився Ландсбергіс.

Колишній посол США у москві Майкл Макфол висловив тезу, що російській імперіалізм має програти. Поки путін при владі, Європі загрожує небезпека.

“Російський імперіалізм має бути переможений в Україні. У Європі не буде миру та безпеки поки путін остаточно не програє в Україні”, — наголосив колишній посол.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав підрив Каховської ГЕС “новим виміром” війни РФ проти України, пише  WDR, а Велика Британія готова підтримати Україну та тих, хто постраждав від цієї катастрофи, повідомив Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ.

Нагадаємо, що в “Укргідроенерго” наголосили, що внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, станція відновленню не підлягає.