Главная > Всі новини > Перейменування станцій метро у Києві: голосування можуть провести ще раз

Перейменування станцій метро у Києві: голосування можуть провести ще раз

Голосування за перейменування станцій київського метро, назви яких пов’язане з росією чи білоруссю, можуть провести ще раз.

Про це повідомив секретар Київради Володимир Бондаренко виданню Deutsche Welle.

Голосування хочуть провести у додатку “Київ цифровий”. Столична влада та урбаністи вважають, що такий спосіб зробить процедуру голосування прозорішою. На думку голови Ради з урбаністики Віталія Селіка, голосування через гугл-форму не гарантує достовірності.

“170 тисяч користувачів проголосували у гугл-формі — це 2% від зареєстрованих киян. Але перевірити, звідки виборці важко, голосувати міг будь-який громадянин світу”, — сказав він.

Також Селик додав, що нові назви станцій метро необхідно обговорити з києвознавцями, істориками та урбаністами та опитати киян. Такої самої думки дотримується й Володимир Бондаренко.

Проте наголошується, що підготовка проекту з перейменування станцій практично завершена і незабаром його мають передати Київраді для опрацювання та укладання від профільної комісії. До аналізу нових назв було вирішено залучити спеціалістів інститутів Академії наук України, Інституту національної пам’яті та інших установ. І вже на останньому етапі рішення мають ухвалити депутати міськради.