Главная > Все новости > ОСББ допоможуть зробити ремонти: одностайне рішення Київради

ОСББ допоможуть зробити ремонти: одностайне рішення Київради

Київська міська рада вирішила надавати будинкам комунальної власності, мешканці яких вирішили створити об’єднання співвласників (ОСББ), фінансову підтримку на проведення першого ремонту. Обсяг ремонтних робіт, необхідних кожному конкретному будинку для приведення його у належний технічний стан, буде визначатися згідно обстеження та складання так званого “дефектного акту”.

Відповідне рішення “Про надання фінансової підтримки проведення першого ремонту багатоквартирного будинку, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” (від 02.11.2018) Київрада схвалила на пленарному засіданні 5 березня 2019 року. “За” проголосувала рекордна кількість обранців — 85 депутатів Київради.

— Пропонується змінити систему підтримки ОСББ… На етапі виникнення ініціативи і його створенняпропонується відремонтувати будинок і віддати його людям у власність,— повідомив співавтор рішення, депутат Київради, Олег Костюшко.

Рішення отримало підтримку від усіх політичних фракцій, адже депутати дійшли згоди, що воно вкрай необхідне для міста. Київрада таким чином сподівається покращити запущений стан житлового фонду і одночасно зняти з бюджету фінансовий тягар щодо його ремонту.

На думку ініціаторів рішення, воно буде стимулювати створення у будинках комунальної власності ОСББ, які візьмуть на себе подальше підтримання свого житла у належному стані. Однак для цього будинки необхідно передати до рук об’єднання співвласників вже відремонтованими.

— Сьогодні це єдиний зрозумілий шлях, який можна використати в Україні. Багато країн пост-радянського простору — і поляки, і угорці, і румуни пішли саме таким шляхом, коли людям, які так само, як і наші люди, безкоштовно приватизували квартири, не була передана будинкова інфраструктура. Потім їм привели ці будинки у порядок — і віддали, — підкреслив Олег Костюшко.

Кошти на ремонт конкретного будинку видаватимуться в залежності від його віку та технічного стану. Об’єм фінансування буде розраховуватися за формулою:

250 грн на кожний кв.м площі, помножені на коефіцієнт віку будинку”.

Отже згідно проекту рішення, столиця готова фінансувати ремонтні роботи багатоквартирного будинку та роботи з його термомодернізації (утеплення). Однак, така можливість буде надаватися для одного об’єкту лише 1 раз і стосуватиметься лише будинків, які експлуатуються більше 10 років.