Главная > Всі новини > Активісти району > Нові сюжети російської пропаганди завдяки виступу ексвійськового Ігоря Лапіна

Нові сюжети російської пропаганди завдяки виступу ексвійськового Ігоря Лапіна

Останню добу російська пропаганда поширює новий сюжет — про те, що військові, які повернуться з фронту, “гарантовано матимуть конфлікт з цивільними та отримають звинувачення у поразці”.

Ігор Лапін, який служив командиром роти в 24-му окремому штурмовому батальйоні Збройних Сил України та слова якого цитують кремлівські змі, до цього додає, що в Україні “відбувається дискредитація військових”. А пропаганда робить підсумок – “на військових у тилу чекає розправа”

Це відбувається на фоні інших критичних заяв щодо перебігу бойових дій та повідомлень про критичні ситуації в окремих підрозділах. Проте якщо в інших вказують на конкретні проблеми та напрямки й пропонують рішення, то тут, узагальнюючи, зміщується фокус на те, що критика, яка дійсно може бути справедливою в окремих випадках, виглядає як внутрішнє протистояння між військовими й тилом. І, по суті, це використання та підсилення негативного фона та деморалізація фронту і цивільних.

За даними дослідження Дослідницько-аналітичної групи InfoLight.UA, Ігор Лапін є одним із найцитованіших українських діячів у російських пропагандистських медіа. Пропаганда майстерно маніпулює словами Лапіна, представляючи їх у вигідному для себе світлі. Наприклад, його критика української військової стратегії може подаватися як підтвердження слабкості та розгубленості українських збройних сил. Такі маніпуляції спрямовані на створення негативного образу українського військового керівництва та посилення внутрішніх конфліктів в Україні.