Главная > Всі новини > Нескорений та красивий: політики та зірки привітали киян із Днем Києва

Нескорений та красивий: політики та зірки привітали киян із Днем Києва

Сьогодні, 29 травня, Київ відзначає своє 1540-річчя. Багато політиків та зірок зізналися у коханні до столиці та привітали киян із Днем Києва.

Мер Києва Віталій Кличко записав вітання із самого серця столиці — на тлі Софійського та Михайлівського соборів.

Київ… Старовинний і сучасний. Затишний і енергійний. Наше місто стоїть на пагорбах Дніпра вже 1540 років! Горде, нескорене, красиве. І ми разом робимо його ще кращим! Бо душа міста — це його люди! З Днем Києва, дорогі кияни! З Днем народження, наше улюблене місто! Слава Україні! Слава Києву!  

У Київській міській військовій адміністрації також привітали з Днем Києва та побажали перемоги та миру.

“Київ для нас — економічний, політичний та духовний центр України, символ незламності для кожного українця. Це місто-герой, яке вистояло в часи Другої світової війни під навалою нацистів, а зараз вистояло і від рашистів, — йдеться у повідомленні. — Київська міська військова адміністрація бажає столиці та її жителям перш за все перемоги та миру. Цьогоріч не буде “Пробігу під каштанами”, концерту на Майдані незалежності та виставки квітів на Співочому полі, але обіцяємо — усе це ми зробимо разом у майбутньому”. 

У КМВА попросили жителів столиці не ігнорувати повітряні тривоги, одразу ж слідувати у укриття та берегти себе.

Перша леді України Олена Зеленська зауважила, що навіть під час війни Київ зустрічає свій день народження квітами й каштанами.

Ти прокинувся від вибухів. Ракети пробили твої стіни й понівечили вулиці. Ти навчився прислухатися до повітряних тривог і облаштовувати бомбосховища. Працювати під обстрілами. Ризикувати, допомагати, рятувати тих, кому гірше. Бути попри все. Тобі вже так багато років… Коли ж випаде пожити спокійно? “Пережив усі ті війни, переживу й цю. Пережив тих ворогів, переживу й цих”, — усміхаєшся ти. І ось — твій день. Навіть під час війни ти зустрічаєш його квітами й каштанами. Як тебе не любити, Києве наш!?

        View this post on Instagram                      

A post shared by Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

“Київ — місто-герой, місто героїв, 1540 років і до нескінченності любимо тебе!” — написали музиканти гурту “Океан Ельзи”.

        View this post on Instagram                      

A post shared by Океан Ельзи (@okeanelzy_official)

До привітань своїх колег приєднався Святослав Вакарчук.

“За півтори тисячі років Київ багато бачив і пережив. Але ніколи не зупинявся і завжди вів за собою. Зі святом, наша столице! Веди нас за собою. До Перемоги… і далі!” — написав він. 

        View this post on Instagram                      

A post shared by Святослав Вакарчук (@sviatoslav.vakarchuk)

Музиканти гурту “Антитела” розповіли, що найважливіші пісні вони написали саме у Києві та саме тут провели найважливіші концерти.

“З днем народження, рідний Києве! Весь наш творчий шлях сформувався і розвивався саме в цьому місті. Саме в Києві ми написали наші найвизначніші пісні та провели найважливіші концерти і обов’язково продовжимо це робити після перемоги! Столиця, яка підкорила мільйони сердець українців та людей з усього світу і яку не змогли підкорити вороги!” — привітали музиканти.

        View this post on Instagram                      

A post shared by Антитіла / Antytila (@antytila_official)

“Улюблене місто. Де б я не була. Київ ніби навіки засів у мозку і нагадує про себе пульсуючими спогадами. І скрізь порівнюєш, а от вдома так. А от, коли у нас усміхаються, то щиро. А от попри очікування у чергах, все робиться швидше ніж будь-де. А от попри усі нарікання на балкони та хаотичну забудову, місто має свій характер. Інакший. Сьогодні моє місто переживає, як і ми усі, непрості часи. Але нікому не під силу зламати наш дух. У цьому я впевнена. У темні часи єдністю киян можна лише захоплюватись. Безмежно сумую за Подолом і Золотими, за виступами просто неба з найкращими краєвидами, за рідними, друзями та моєю командою. За своїм життям у Києві”, — зізналася Джамала.

        View this post on Instagram                      

A post shared by Jamala (@jamalajaaa)