Главная > Все новости > Анонсы > Науковці розповіли, що буде з коронавірусом в Україні

Науковці розповіли, що буде з коронавірусом в Україні

Учені з Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського оприлюднили результати чергового дослідження поширення коронавірусу в Україні: за їх прогнозами протягом серпня цього року ситуація залишиться стабільно важкою і набуде затяжного характеру.

Серед причин, які називають учені, — моральна втома населення від затяжного режиму ізоляції, економічні чинники, настання періоду літнього відпочинку, повернення більшості населення країни до звичайного способу життя, нехтування елементарними засобами захисту від коронавірусної інфекції. Також, у порівнянні із початком року, мобільність населення (тобто пересування) зросла орієнтовно на 150% у порівнянні з початком року.

Як наслідок, у червні – липні 2020 року відбулася серія стрімких сплесків захворювання, що призвела до подвоєння-потроєння кількості щоденно інфікованих (антирекорд – 1 310 осіб на день – був досягнутий 23 липня 2020 року) з тенденцією до подальшого наростання захворюваності.

Темпи приросту кількості інфікованих осіб в Україні, у порівнянні з країнами Європи, мають досить негативну тенденцію. Тому наша держава включена до групи країн червоної зони, громадянам яких ускладнено відвідання Євросоюзу.

Також учені провели прогнозне моделювання — у серпні щоденна кількість інфікованих, за прогнозами, коливатиметься в межах 800-1500 хворих на день. І як передбачають науковці, за умови зростання кількості проведених ПЛР-тестів, кількість виявлених хворих людей в Україні на кінець серпня сягне показника 110–115 тисяч.

На думку вчених, уповільнити поширення коронавірусу здатна лише поява колективного імунітету щонайменше у 60-70%  населення, але цей процес природним шляхом відбуватиметься протягом року. Пришвидшити набуття колективного імунітету здатна масова вакцинація населення, але пошук ефективної вакцини наразі триває у світі.

Джерело