Главная > Все новости > Нацполіція та ЗСУ складуть перелік актуальних блокпостів

Нацполіція та ЗСУ складуть перелік актуальних блокпостів

Фото: Фокус

Кількість блокпостів на автошляхах оптимізують, про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Найближчим часом Нацполіція та ЗСУ складуть перелік актуальних блокпостів. Усі блокпости, які до переліку не увійдуть, будуть прибрані.

«До мене звертаються громадяни, волонтери із скаргами на те, що створено занадто багато блокпостів на дорогах. Це ускладнює доставку гуманітарної допомоги  та евакуацію людей з районів активних бойових дій», — повідомив міністр.

 

Заява міністра МВС 13.03.2022

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський у своєму відеозверненні основну увагу приділив питанню функціонування транспортних магістралей у воєнний час та ролі системи блок-постів у охороні важливих об’єктів і забезпеченню безпеки великих міст. «До мене звертаються журналісти, волонтери й громадяни зі скаргами на те, що на дорогах створено занадто багато блокпостів і це ускладнює евакуацію людей з районів активних бойових дій і доставку гуманітарної допомоги. Блокпост призначений для охорони важливих доріг, які ведуть до міст та населених пунктів, важливих інфраструктурних об’єктів. На блокпостах здійснюється контроль за рухом транспорту й людей. Тому у воєнний час без них ніяк не обійтись», — повідомив міністр. Наразі Національна поліція України та Збройні Сили України спільно з територіальною обороною за підтримки профільних міністерств, проводять оптимізацію кількості блокпостів на автошляхах. Денис Монастирський зазначив, що перевірки документів і автотранспорту на в’їздах у міста є цілком обґрунтованими. При цьому на виїзд перевірка буде лише вибірковою. Найближчим часом буде створено перелік актуальних блокпостів. А всі, які до цього переліку не увійдуть, будуть прибрані. У такий спосіб буде покращено пересування транспортних потоків всередині країни. «Це заощадить час, пальне, а головне – сили й нерви людей. Як цивільних, так і військових. У кого виникатимуть проблеми проїзду через блокпости – телефонуйте 102», — наголосив міністр МВС.

Posted by МВС України on Sunday, March 13, 2022

Тож, перевірки будуть обов’язковими для всіх на в’їздах у міста. На виїзд перевірка буде вибірковою.

Таким чином хочуть спростити евакуацію людей з районів активних бойових дій і доставку гуманітарної допомоги.

Нагадаємо, Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроєкт, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, таке суттєве зменшення розміру податків дозволить стабілізувати ціни та не допустити дефіциту. Також уряд розглядає пропозицію зниження ПДВ до 0% у разі, якщо логістичні витрати постачальників палива будуть зростати.

#блокпосты #війна в Україні