Главная > Все новости > Активисты района > На Золотоворітській прибрали делінеатори, що захищали велосмугу від авто

На Золотоворітській прибрали делінеатори, що захищали велосмугу від авто

Фото: facebook.com/kyivbikecity

На вулиці Золотоворітській у центрі Києва демонтували усі пластикові делінеатори, які захищали велосипедну смугу від паркування автомобілів. Про це повідомили у Громадській організації «Київ — велосипедне місто».

Делінеатори були встановлені тут після капітального ремонту вулиці у 2021 році, щоб відокремити смугу для велосипедів від заїзду на неї машин. Сама велосмуга тут була облаштована у 2020 році. 

У вересні 2022 року невідомі вирвали кілька делінеаторів на Золотоворітській та покидали їхні уламки прямо на вулиці. Тоді на велосмузі одразу ж почали паркувати авто.

Тепер, коли захисні борти прибрали повністю, вздовж усієї Золотоворітській по обидва боки запарковані машини, а для велосипедистів місця на дорозі не залишилось.

«Наразі вся вулиця Золотоворітська запаркована автомобілями у три ряди. Цікаво, як виконує свої прямі посадові обов’язки Інспекція з паркування Департаменту транспортної інфраструктури КМДА», — зазначили у ГО «Київ — велосипедне місто».

Там нагадали, що встановлювати гумові або пластикові борти для захисту велосипедних смуг від паркування авто вперше в Україні почали саме у Києві у 2021 році. Окрім Золотоворітської, такі делінеатори також з’явились на вулицях Рейтарській та Басейній.