Главная > Всі новини > Анонси > На водоймах Київщини незабаром розпочнеться нерест-2020

На водоймах Київщини незабаром розпочнеться нерест-2020

Нерест – це головний та найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде – залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

З метою забезпечення охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення у рибогосподарських водних об’єктах у районі діяльності Київського рибоохоронного патруля встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів у нерестовищах. (http://kv.darg.gov.ua/files/10/NOD_105_6.pdf)

Так, термін заборони промислового лову на водних об’єктах Київщини триває з 20 березня по 17 червня. Терміни заборони здійснення любительського і спортивного рибальства:
– у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками – з 22 березня по 30 травня;
– у всіх річках та їх кореневих водах – з 22 березня по 10 травня;
– у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та ін. водних об’єктах – з 22 березня по 19 червня.

У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

З картою нерестовищ, де заборонено рибалити та з переліком місць, визначених для любительського та спортивного рибальства у період весняно-літньої заборони можна ознайомитись тут: https://goo.gl/KKmLaC

Дозволяється любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях та на інших водоймах в адміністративних межах населених пунктів (http://kv.darg.gov.ua/_dozvoleni_miscja_dlja_lovu_0_0_0_124…)

«Просимо громадян, небайдужих рибалок, активістів та інші громадські спілки долучатися до охорони водних біоресурсів та допомагати в спільній справі задля збереження та відтворення водних біоресурсів на Київщині», – закликав в.о. начальника Київського рибоохоронного патруля Олег Баздуганов.

Відповідно до наказу Київського рибоохоронного патруля від 05.12.2019 № НОД-486/6 «Про встановлення заборони на лов річкових раків» заборонено добувати раки по 30 червня 2020 року. (http://kv.darg.gov.ua/files/9/rak_zyma.pdf)

Джерело