Главная > Всі новини > Активісти району > На Подолі забудовник намагався знести 100-літню будівлю лісопильні: фото

На Подолі забудовник намагався знести 100-літню будівлю лісопильні: фото

У четвер, 28 вересня, на Подолі екскаватором розбили значну частину приміщення Лісопильні міщанина Сніжка, що є зразком традиційної забудови кінця 19 – початку 20 століть.

Про інцидент повідомив замісник директорки Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов.

За словами Перова, будинок зведено із жовтої київської цегли. У 2021 році він потрапив у додаток до рішення Київради: “Про організаційні заходи щодо збереження об’єктів XIX-XX століття (історичних будівель) на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження”.

Крім цього, будівля лісопильні знаходиться в зоні регулювання забудови ІІ категорії історико-архітектурного заповідника “Стародавній Київ” та пам’ятки ландшафту та історії “Історичний ландшафт київських гір”. Дозволів і погоджень для проведення робіт від профільних відомств забудовник не має, контрольна картка на паркан виявилась простроченою, а проєкт будівництва відсутнім. 

“Роботи разом з Департаментом територіального контролю міста Києва зупинили. Ескаватор будівельники прибрали, але вдумайтесь, у Києві достатньо поставити зелений паркан навіть без проєкту будівництва і можна зносити будівлю на Подолі, якій понад 100 років”, – зазначив посадовець. 

Нагадаємо, київські активісти організували цілодобові чергування біля історичних будинків на Рейтарській та Набережно-Хрещатицькій.