Главная > Всі новини > Активісти району > На півдні Туреччини та Сирії стався потужний землетрус: що відомо

На півдні Туреччини та Сирії стався потужний землетрус: що відомо

На півдні Туреччини та Сирії стався потужний землетрус магнітудою до 7,8 бала. Загинуло понад 1800 осіб, більше 3 тис. поранено, є серйозні руйнування. Міністерство закордонних справ України перевіряє, чи є українці серед загиблих і поранених.

Перший землетрус магнітудою 7,7 балів стався о 4 годині ранку, майже 1 тис. людей загинули уві сні. За декілька годин стався другий землетрус магнітудою 7,5 балів, повідомляє BBC. За даними Al Jazeera, у Туреччині загинуло 1014 осіб, у Сирії — 783 людини.

Поштовхи були настільки потужними, що будинки просто обвалилися. Мешканці Лівану та Ізраїлю також їх відчували.

Ще один землетрус стався у південних районах Туреччини близько 12 годин біля міста Ельбістан у провінції Кахраманмараш. Зазначається, що цей землетрус вважається найпотужнішим з 1939 року.

В Міністерстві закордонних справ заявили, що до посольства України у Стамбулі наразі звернулися 24 людини, які втратили зв’язок із громадянами України, що проживають у зоні землетрусу. Але від місцевої влади інформація про наявність українців серед жертв стихійного лиха не надходила.  

Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв’язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з’ясовуються.

Наголошується, для отримання інформації або допомоги щодо жертв або постраждалих від землетрусу, необхідно звернутися на “гарячу лінію” посольства України в Туреччині: +90 539 550 98 98, або на “гарячу лінію МЗС України: +380 44 238 15 88.

У Туреччині оголошено найвищий рівень тривоги. Рятувальники працюють на місцях завалів.

Інформація оновлюється.

UPD 20:48: Вже понад 2600 загиблих у Туреччині та Сирії внаслідок сильних землетрусів. Поранених — понад 11 тисяч. Президент Туреччини оголосив семиденну жалобу.

UPD 7 січня 9:00: Землетрус забрав життя вже понад 4,5 тис. людей на півдні Туреччини та на півночі Сирії, пише BBC. Рятувальники продовжують шукати тих, хто вижив. Кількість поранених збільшилася до 20 тисяч осіб.

#землетрясение #Туреччина #сирія #землетрус