Главная > Всі новини > Активісти району > На Обухівщині побудували перший Ветеринарний центр: де і як приймає

На Обухівщині побудували перший Ветеринарний центр: де і як приймає

На базі притулку “Відродження”, який розташований в Обухівському районі, з’явився ветеринарний центр. Це перший комплекс такого рівня в регіоні. У ньому стерилізуватимуть безпритульних тварин, аби контролювати їхній приріст, а також надаватимуть їм медичну допомогу.

Центр виник завдяки благодійному проєкту компанії Joker та фонду Happy Paw. Пів року тому вони запустили збір коштів для допомоги притулку “Відродження” та зібрали понад 760 тисяч гривень. З них 70% внесла компанія Joker.

“Це був важкий збір, але ми дуже задоволені результатами, адже стратегічні, інфраструктурні зміни (як побудова ветеринарного центру) потребують довготермінової роботи й великих коштів. Люди охоче жертвують на точкові й прості запити — лікування тварин, збір на корм тощо. Але для того, щоб системно і комплексно розв’язувати проблему безпритульних тварин, ми не зможемо обійтись без обладнаних ветеринарних і карантинних центрів у великих притулках по всій Україні”, — зауважилизауважили у фонді Happy Paw.

Для ветеринарного центру побудували приміщення на дві кімнати, в яких розмістили карантинний та маніпуляційний відсіки. Їх обладнали карантинними боксами, хірургічними столами та меблями. Також на зібрані кошти придбали вагончик-побутівку, де зберігають корми та ліки.

“У притулку мешкають понад 250 тварин. Раніше працівникам притулку доводилося самостійно їздити до ветеринарних клінік, а це значні витрати часу та ресурсів. Новий комплекс допоможе не тільки проводити операції, а й зберігати життя тваринам, адже його також використовуватимуть для надання медичної допомоги. Нас це не може не тішити, оскільки працівники компанії відвідували притулок і на власні очі бачили, наскільки ці тварини потребують піклування”, – коментує Катерина Осауленко, очільниця комунікаційного відділу Joker.

Починаючи з травня фонд Happy Paw стерилізував 563 безпритульних тварини в Обухові. Але через відсутність приміщення з опаленням та світлом восени проєкт призупинили. Облаштування Ветеринарного центру у притулку дозволить продовжити програму стерилізації безпритульних тварин Обухівщини. 

На відкритті нового центру ветеринари стерилізували 16 тварин. Це важливий день для жителів Обухівщини, оскільки вони з нетерпінням чекали на продовження проєкту.

“Тепер ми зможемо долучити й безхатніх тварин сільської місцевості, які є джерелом поповнення популяції бродячих зграй міст. Через відсутність компетентної ветеринарної допомоги у селах мешканці дуже рідко стерилізують своїх домашніх тварин, що також призводить до безконтрольного приросту популяції тварин і як наслідок до переповненості притулків”, – додають у Happy Paw.

У Ветеринарному центрі наголошують, що про планові стерилізації притулок повідомлятиме на своїй сторінці у Facebook.

Відвідати притулок можна за адресою: с. Деремезна, Обухівський р-н, Київська обл.

#тварини #київська область #притулки для тварин