Главная > Все новости > На Оболоні навколо Пташиного озера зробили маленький парк

На Оболоні навколо Пташиного озера зробили маленький парк

На маленькому озері Пташине, що біля вулиць Лугова й Богатирська, завершили роботи з ревіталізації водойми, які були розпочаті у лютому. Роботи проводило КП «Плесо».

Технікою розчистили береги водойми від завалів сміття. Із завезеного каміння для укріплення берегів зробили габіони. Тут, після висаджування рослин, буде невеличка оаза серед забудови.

На Оболоні навколо Пташиного озера зробили маленький парк

– Це єдине озеро на Оболоні, в яке не виведена зливова каналізація. Проте гаражний кооператив, розташований поряд, примудрився завести в озеро трубу для скидів своїх фекальних стоків. Цю трубу ми забетонували у 2017 році, – розповідає засновник громадського руху «Почайна» Анабелла Моріна. – Пташине належить до каскаду озер Оболоні: Мінського, Лугового, Андріївського, Кирилівського, Йорданського, та ріки Почайна. Нагадаю, що всі ці озера створені на руслі Почайни, коли будували Оболонь. З річки намивали пісок на рівень 1,5 метри для великої площі забудови. Всі озера каскаду пов’язані між собою перепускними каналами. І коли бруд зливають в одне озеро, він потрапляє в усі інші. Проте, цьому буде покладено край.

Джерело