Главная > Все новости > На Оболоні навколо Пташиного озера зробили маленький парк

На Оболоні навколо Пташиного озера зробили маленький парк

На маленькому озері Пташине, що біля вулиць Лугова й Богатирська, завершили роботи з ревіталізації водойми, які були розпочаті у лютому. Роботи проводило КП «Плесо».

Технікою розчистили береги водойми від завалів сміття. Із завезеного каміння для укріплення берегів зробили габіони. Тут, після висаджування рослин, буде невеличка оаза серед забудови.

– Це єдине озеро на Оболоні, в яке не виведена зливова каналізація. Проте гаражний кооператив, розташований поряд, примудрився завести в озеро трубу для скидів своїх фекальних стоків. Цю трубу ми забетонували у 2017 році, – розповідає засновник громадського руху «Почайна» Анабелла Моріна. – Пташине належить до каскаду озер Оболоні: Мінського, Лугового, Андріївського, Кирилівського, Йорданського, та ріки Почайна. Нагадаю, що всі ці озера створені на руслі Почайни, коли будували Оболонь. З річки намивали пісок на рівень 1,5 метри для великої площі забудови. Всі озера каскаду пов’язані між собою перепускними каналами. І коли бруд зливають в одне озеро, він потрапляє в усі інші. Проте, цьому буде покладено край.

Джерело